Схема підключення

Використання теплоакумуляційного опалення для населення

Для населення є декілька можливих варіантів використання теплоакумуляційного опалення  ( з багатотарифними лічильниками ):

  1. Встановлення електричного теплоакумуляційного опалення з двохзонним лічильником  для населення  є найкращим варіантом.  По двохзонному лічильнику електроенергія з 07.00 год. до 23.00 год. відпускається за звичайним тарифом, а з 23.00 год. до 07.00 год. електроенергія відпускається на 50 % дешевше.   Головною перевагою є те що температура повітря в ночі нижча ніж вдень і відповідно вище  споживання електроенергії за зниженим тарифом.
  2. Використання теплоакумуляційних електричних обігрівачів «ТЕПЛО-ПЛЮС» з трьохзоним лічильником електроенергії для населення не таке вигідне як з двохзонним лічильником. Тому що в будинках і в квартирах значна части на електричної енергії використовується на освітлення і роботу побутових приладів (телевізор, холодильник, комп’ютер, …), що робить використання даного лічильника неефективним.
  3. Використання електричного теплоакумуляційного опалення із звичайним лічильником. Така схема застосовується зазвичай коли теплоакумуляційне опалення використовується як додаткове опалення, це трапляється переважно коли основна система опалення не може забезпечити необхідну температуру в кімнаті. Вона теж має право на існування оскільки теплоакумуляційні обігрівачі «ТЕПЛО-ПЛЮС» мають низький рівень споживання електроенергії.

Використання теплоакумуляційного опалення для споживачів електроенергії крім населення ( підприємства, державні установи, приватні підприємці)

Оскільки електроенергія для вище зазначених споживачів відпускається за значно вищими тарифами ніж населенню розглядаємо одну схему використання електричного теплоакумуляційного опалення   з трьох тарифним лічильником.

Підчас трьох тарифного одліку доба ділиться на три періоди Пік -  з 08.00 год. до 10.00 год. і з 17.00 год. до 21.00 год. ( січень, лютий, листопад, грудень).  Ніч з 23.00 год. до 06.00 год. ( січень, лютий, листопад, грудень).  Пів пік – решта  часу. Звичайний тариф множиться для відповідний коефіцієнт.

Пік – 1,68;
Ніч – 0,35;
Пів пік – 1,02.

Таким чином для досягнення економії встановлюється часове реле, яке вимикає електроенергію в години пік, за рахунок чого виходить що теплоакумуляційне опалення споживає електроенергію вночі і в напівпіковий період.

Хоч теплонакопичувачі старого зразка споживають електроенергію лише вночі за нижчим тарифом вони менш економні, оскільки в них неможливо ефективно керувати тепловим зарядом і це призводить до його перевитрати. Теплонакопичувачі потрібно кожну ніч заряджати теплом, підчас невеликих морозів необхідна кількість тепла  для приміщення зменшується і призводить до того що  зайве тепло в теплонакопичувачі використовується нераціонально. ( перегріває приміщення і втрачається)   Обігрівачі електричні теплоакумуляційні споживають електроенергію і внапівпіковий період, проте завдяки своїй конструкції і терморегулятору підтримують задану температуру повітря в приміщені і не спричиняють перевитрату електроенергії.